0
0

Аномальне відео і аномальний звук: відеоаналітіка IP камери Tiandy TC-C38MS

Аномальне відео і аномальний звук: відеоаналітіка IP камери Tiandy TC-C38MS

Ніщо не віщувало біди ... Таким тривожним посилом дуже хочеться і заінтригувати читача, і спонукати зареєструватися на сайті, і розповісти про шикарний набір функцій вбудованої відеоаналітики в камері Tiandy TC-C38MS.

Навіщо себе стримувати, вірно?

Отже, про біду. Почуття тривожності і передчуття якоїсь катастрофи притаманне людині. Особливо тому, хто дивиться на крок вперед. І це відчуття не розвіється довгим сном, від нього позбутися допомагають наші NVR/IPC Tiandy. Наприклад, мережеві камери Tiandy здатні активно протидіяти угону авто, присутності людини без каски на будмайданчику і т.п.

Далі. Друзі, реєструйтеся на нашому сайті і як партнер, і як підписник на новини, і як покупець мережевих камер, відеореєстраторів та рішень на їх базі від Tiandy. Так ми отримаємо розуміння, з ким ми дружимо і просто спілкуємося, а ви - корисну інформацію в достатньому обсязі по присутнім на ринку і реально працюючим програмним рішенням з галузі охоронного телебачення, обладнанню і функціям відеоаналітики. Додайте сюди реальні тест-драйви новинок, чіткі інструкції як їх запустити в роботу, а не невпевнене «так воно працює, я десь бачив». Реєструйтеся на сайті і в наших акаунтах в соціальних мережах!

Детекція розфокусування і появи аномального звуку - відеоаналітика в TC-C38MS

І нарешті, темою сьогоднішнього матеріалу буде розгляд функцій відеоаналітики в камері Tiandy TC-C38MS “Визначення аномальності відео і звуків”.

Сфера застосування функцій визначення аномальних відео і звуків

Можна навести просто величезну кількість застосовності цих функцій. У чому їх родзинка? У тому, що вони чітко й однозначно дають інформацію про надзвичайну подію на підконтрольній території, дозволяють подати тривожний сигнал миттєво. І не потрібно тримати фахівців для перегляду десятків, а то і сотень відеосюжетів з місць подій. Людський фактор прибрано.

Наприклад, розфокусування (аномальне відео) зазвичай відбувається там, де злочинцям не допомагають ні капюшони, ні блейзери, шикарні бороди «а-ля дроворуб» і тому подібні хитрощі. Традиційно намагаються збити камеру палицею, каменем, в результаті чого збивається фокус зображення. Справедливо для об'єктів:

 • банки, валютні обмінні пункти;
 • ювелірні магазини;
 • прикасові зони супермаркетів і ін.

Аномальний звук. Його виникнення може сказати спостерігачеві про виникнення паніки, про серйозну подію, аварію на підконтрольній території. Наприклад:

 • дитячий садок, інший освітній заклад (відсутність дітей в класі або навпаки, біганина під час уроку);
 • в кінотеатрі, у спортивному залі, лекторії;
 • на виробничому майданчику і ін.

Як налаштувати функції визначення аномальних відео і звуків в IP камері Tiandy TC-C38MS

Як завжди, налаштування та відеозапис тест-драйву ми здійснювали на нашому демо-стенді. Дані для доступу до нього опубліковані в статті Реєстрація, завантаження ПЗ та демо-стенд: запрошуємо! Можливо, на момент прочитання вами статті камера може бути вже прибрана або замінена, тому для таких випадків ми рекомендуємо подивитися відео тест-драйву. Зазначимо, що ще більше тест-драйвів - на нашому каналі в Youtube (натяк більш ніж товстий, правда? - підписуйтесь!).

Виробник в мережеву купольну 8 Мп камеру TC-C38MS заклав приємний бонус - описувані функції можуть працювати одночасно! Причому одночасно і з іншою вбудованою в камеру відеоаналітикою!

Отже, заходимо на веб-інтерфейс тестового реєстратора для керування налаштуванням камери TC-C38MS - розділ Configuration (вгорі), вкладка VCA і потім - Create Rule (зліва).

Рекомендуємо активувати «галочками» ті ж опції, які і ми:

 • Behavior analysis - спрацьовування на підставі даних біхевіористського аналізу;
 • Video Detection (опція і в випадаючому списку Event Type) - будемо визначати аномальне відео;
 • Audio Detection - ставимо «галочку», якщо збираємося контролювати обстановку на об'єкті та по звуку. В цьому випадку потрібно буде аналогічним чином виставити і значення Event Type.

Lens Dignose - визначаємо розфокусування.

Після встановлення повзунками чутливості тиснемо Save - зберігаємо налаштування.


Мал. 1. Налаштування спрацювання функцій відеоаналітики «Аномальне відео і/або звук»

Далі переходимо на вкладку Schedule (вибір часу роботи функцій відеоаналітики) і Linkage Mode (настройка реагування на спрацювання).

На Linkage Mode встановлюємо правила подачі тривожного сигналу:

 • Buzzer - подача звуку на відеореєстраторі;
 • OSD - видача попередження в OSD-меню і т.д.

 • Мал. 2. Налаштування подачі тривожних сигналів в TC-C38MS

  Ось і все, нічого складного, вірно? Якщо є питання або «чогось не працює, незрозуміло» - телефонуйте нам!

  І вишенька на торті - відео тест-драйву спрацювання функції вбудованої відеоаналітики Tiandy TC-C38MS:  А ще краще - реєструйтеся на сайті та будьте в курсі навчальних семінарів, вебінарів, інших подій у Тіанді Україна!

  аномальне відео, аномальний звук, TC-C38MS

  Коментарі