0
0

Прокидування портів більше не потрібне! Expanse Base.

Прокидування портів більше не потрібне! Expanse Base.

Доброго часу доби, шанований читач!

Ця невеличка замітка буде присвячена темі забезпечення доступу до пристроїв, які знаходяться у локальній мережі вашого замовника, минувши Р2Р і прокидування портів на маршрутизаторі. Ми пропонуємо вам новий девайс, який призначений для сервісного й інженерного доступу до локальної мережі замовника, навіть якщо остання знаходиться за трьома NATами, двома фаєрволами та у глухому селі за 100500 км від вас.

Типова ситуація: Вам необхідно мати доступ через інтернет до певного IP пристрою усередині мережі. Причини цієї необхідності можуть бути різні. Як завжди, є роутер, є провайдери, і є ви. Вам відома IP адреса і порти пристрою, до якого вам потрібний віддалений доступ, і у вас є зовнішня "біла" статична IP адреса на WAN порту.

Залишилося небагато - прокинути порт на роутері. Якщо це так, то ви просто щасливчик. Тому що часто IP адреса на WAN порту є динамічною або з іншої локальної мережі. І в цьому випадку прокидування портів справі не допоможе.

У переважній більшості випадків у внутрішній мережі є DHCP сервер, це сам роутер, який роздає внутрішні IP адреси мережевим пристроям. Не складно знайти IP адресу самого роутера. Якщо вам відомий Логін / Пароль від роутера, то прокидання портів є вирішуваною задачею. Інструкцій на просторах інтернету велика кількість.

Проте існує декілька ситуацій, коли прокидування портів ускладнено. Вам не допоможе інструкція по прокидуванню портів якщо:

  • Вам не відомий Логін / Пароль на роутер (маршрутизатор);
  • У вас немає статичної IP адреси на WAN порту (Dyndns допомагає не завжди);
  • WAN порт роутера "дивиться" в іншу локальну мережу, у якій є ще один роутер.

Деякі виробники IP пристроїв дозволяють підключати свої девайси по P2P протоколу та отримувати доступ до них через свої хмарні сервіси. Але так роблять не усі виробники, та часто набір налаштувань обмежений. І далеко не усі пристрої підтримують P2P протокол. А якщо у вас в мережі є пристрої різних брендів, то налаштування через P2P не завжди є зручним.

Якщо ви інсталятор різних IP пристроїв, то описані вище складнощі вам точно знайомі. У сучасному світі навіть розетки та лампочки стукаються до інтернету. Найкращий варіант для інсталяторів - мати сервісний доступ до мережі замовника. Це дозволить вирішити багато сервісних та інших завданнь віддалено.

Як це зробити?
Потрібно побудувати VPN тунель від вашого ПК до мережі замовника. Побудувати VPN від вашого ПК до мережі, що цікавить вас, не завжди є простим завданням. Тому що знадобляться VPN сервер, роутер з підтримкою VPN з'єднань та знання як це робиться. Якщо перші два компоненти - це витрати грошей, то останній - це витрати часу. А часу у нашому світі усім бракує :-). Розібратися можна у всьому, але чи треба?

Наша команда розробила та представляє вашій увазі бюджетне, просте та універсальне рішення. Цей пристрій ми назвали EXPANSE. У перекладі - простір. Це рішення дійсно розширює ваш простір дій таі рішень. EXPANSE будує VPN з'єднання від мережі, в якій цей пристрій підключений, до вашого ПК.

Що у комплекті:
Сам пристрій та VPN ключ для ПК (ОС будь-яка).

Як використовувати? 
Підключити до мережі з DHCP сервером, подати живлення.

Кому це потрібно?

  • Інсталятору для сервісного доступу об'єктів, що обслуговуються;
  • Інсталятору для проведення налаштування системи після монтажу, з подальшим переміщенням пристрою на наступний об'єкт;
  • Інсталятору для доступу до об'єктів без Інтернету (знадобиться 3g модем).

Що ви отримаєте?
Повний доступ до мережі замовника. Можливість мониторить стан пристроїв та оперативно реагувати на можливі неполадки.
Економію грошей, часу та палива.

Скільки коштує?
Пристрій знаходиться на стадії beta-тестування, прогнозована вартість 50-60 у.о.

Ви знаєте, що робити.

Коментарі