0
0

Відеоаналітика Tiandy: Поява і зникнення об'єктів в IP камері TC-NCL522S

Відеоаналітика Tiandy: Поява і зникнення об'єктів в IP камері TC-NCL522S

На зорі зародження охоронного телебачення основним аргументом його впровадження було жахливе слово з лякаючим змістом - крадіжка. Боротьба з крадіжками і сьогодні актуальна. Причому вартість вкраденого зростає і зростає, як і кваліфікація злодіїв. Тому і зростає складність програмних і технічних рішень в області CCTV. Поява і зникнення об'єктів - функція відеоаналітики, яка є одним з інструментів мережевих камер і відеореєстраторів Tiandy в боротьбі з крадіжками і тероризмом. Сьогодні ми її налаштуємо і протестуємо на прикладі IP камери Tiandy TC-NCL522S.

У чому родзинка Tiandy?

Увага: ми в Тіанді Україна переконані, що просто реєстрація крадіжки - не приведе ні до чого. Хлопці в капюшонах, просто швидкі хлопчаки крадуть, і ніхто не може зловити їх за руку. Проблеми з ідентифікацією злочинця, доказовою базою і т.д. - вже вчорашній день. У Tiandy реалізували шикарну технічну можливість - АКТИВНЕ ПОПЕРЕДЖЕННЯ правопорушення. Технології відеоспостереження підросли до дійсно ефективної боротьби з крадіями і терористами - і вже запобігають вчиненню злочину!

Про активне попередження ми розповімо в наступних статтях. Зараз зупинимося на обладнанні, яке подає тривожний сигнал моментально після появи або зникнення об'єкту. В цьому випадку у вас є можливість зробити організаційно-силові заходи з пошуку пропажі або знаходження господаря виявленого «добра».

Перед прочитанням статті можна ознайомитися ближче з характеристиками мережевої камери Tiandy TC-NCL522S і завантажити datasheet з цієї сторінки.

Застосовність Tiandy TC-NCL522S

Тут можна навіть не розписувати довгий перелік місць установки TC-NCL522S для детекції залишених і об'єктів, що дивним чином з'явилися. Краще перерахуємо, що на практиці роблять за допомогою функції «Поява і зникнення об'єктів»:

  • знаходять залишені терористами вибухові пристрої;
  • знаходять загублені речі;
  • визначають зникнення предметів.

Три, всього три рішення, а «покривають» вони левову частку злочинів.

Раніше з камерами і реєстраторами відеоспостереження змагатися міг охоронець. Сьогодні кількість предметів, які можуть вкрасти, значно зросла. Людський мозок вже навіть в межах одного об'єкту, що охороняється, не може запам'ятати їх. Доходить до того, що збільшення кількості охоронців в ТРЦ, рівня їх ЗП не вирішує проблему крадіжок.

Відеокамери і реєстратори реально скорочують довгострокові витрати на охорону товарно-матеріальних цінностей вашого підприємства (ТРЦ, офіси і т.д.) і клієнтури (покупці, співробітники часто відвідуваних «торговими агентами» офісів і т.п.). А часто і рятують життя від вибухів залишених бомб, що взагалі безцінне.

Як працює функція «Поява і зникнення об'єктів»?

У NVR/IPC Tiandy немає зайвої кількості налаштувань. Пристрої «заточені» під ефективність боротьби з крадіжками і залишенням «бомбо-закладок». Тест-драйв ми робимо на доступному ззовні для всіх бажаючих демо-стенді (дані на доступ в цій статті). В інтерфейс настройки камери ми потрапляємо через відеореєстратор, до якого вона підключена. Строго кажучи, через його веб-інтерфейс.

Поява об'єктів:

Крок 1. Заходимо в веб-интерфес реєстратора, натискаємо опцію Configuration. В поле Channel No. вибираємо камеру TC-NCL522S, отримуємо доступ до її налаштувань. Обов'язково відзначаємо галочками чекбокси, як на ілюстрації нижче. (Emabled, Receive Pictures, Behavior Analytsis).

В поле Specification Type в випадаючому списку функцій вбудованої в камеру відеоаналітики вибираємо потрібну нам Object Abandone.

Show Event Count відповідає за відображення на відео лічильника сработок, Show Event Rule - назва правила.

Event Times (s) - час в секундах, через який камера почне подавати тривожний сигнал. Sensitivity - чутливість (впливає на розмір об'єктів, які виявляє Tiandy TC-NCL522S).

Після кліка на кнопку Start to Draw малюємо контури місця, яке відеоаналітіка камери контролює.

Зберігаємо налаштування натисканням на кнопку Save.Крок 2. Встановлюємо режим роботи функції «Поява і зникнення об'єктів». Для цього йдемо на вкладку Schedule, де все інтуїтивно зрозуміло. Не забуваємо тиснути Save.Крок 3. Задаємо способи оповіщення відповідальної особи при спрацюванні камери. Робиться це на вкладці Linkage Mode. Рекомендуємо відображати тривогу на відео (OSD), подачею звукового повідомлення (Activate Speaker, можна використовувати записане вами). В Link Rec відзначаємо галочкою камеру TC-NCL522S. Усе.Тепер очікуємо спрацювання. На ілюстраціях нижче видно, як змінюється ситуація на відео перед і після появи в кадрі об'єкта. На всіх фото в статті - ті предмети, на яких ми проводили тестування, різного формату для чистоти експерименту.

А ось і відео експерименту з появою об'єкта. Ілюстрація після кліка на неї відображає відео, розміщене на нашому YouTube-каналі Tiandy Ukraine (не забудьте після перегляду повернутися до статті!):З'явилися питання? По телефону +38 044 33 44 810 дадуть відповіді!

Зникнення об'єктів:

Крок 1. Сторінка веб-інтерфейсу налаштування функції виглядає рівно так само, як і в попередньому випадку. За одним винятком - в випадаючому списку в поле Specification Type ми вибираємо Missing Object Detection. Зберігаємося після натискання Save.


Майже лайф-хак - камера може виконувати обидва правила визначення виникнення і присутності об'єктів, досить привласнити кожному з них власний ідентифікатор в поле Rule ID.

Крок 2. і Крок 3. - ідентичні опису вище.

Нижче - три ілюстрації роботи функції.І звичайно ж публікуємо підсумок тестування цієї частини функції - детекції зникнення об'єктів. Фото - клікабельне, і приведе вас на відео тест-драйву. Підписуйтесь на канал Tiandy Ukraine в YouTube!

Знаєте, навіщо в кадрі з'явився співробітник Тиіанді Україна в кінці відео? Здогадаєтеся, що він мав на увазі (підсказка, щоправда, є на відео)? Сергій Гаєвський натякнув на функцію відеоаналітики «Відсутність на робочому місці».

Потрібна допомога та консультації? Телефонуйте зараз!

Тіанді Україна, Поява і зникнення об'єктів, Tiandy TC-NCL522S

Коментарі