0
0

Відеоаналітіка Tiandy: Виявлення маски на обличчі

Відеоаналітіка Tiandy: Виявлення маски на обличчі

COVID-19 пробігся по всій планеті зі спритністю популярного кіно-хоррора. Для епідемій, завдяки швидкості її поширення, Земля дійсно дуже-дуже маленька планета, і масові захворювання виникають повсюдно практично одночасно. Звичайно, придумано ряд загороджувальних заходів типу захисних масок на обличчя. А контролювати наявність такої маски допомагають мережеві камери із вбудованою відеоаналітикою Tiandy TC-A32E4 та її «сусідки» по модельному ряду з подібним функціоналом.

Навіщо і як застосовувати «Виявлення маски на обличчі»?

Такі камери дуже легко замінюють інспекторів охорони в великому ТРЦ, які виглядають порушників «масочного» режиму очима. Людський фактор втоми і «замилювання» очей, необхідність оплачувати роботу не одного такого контролера, висока ймовірність створення конфліктної ситуації з відвідувачами в місці контролю і відволікання уваги від інших відвідувачів, та ще й висока ймовірність інфікування персоналу – це те, що «лікує» TC-A32E4.

Ось посилання на сторінку камери в Каталозі.

Де застосовується Tiandy TC-A32E4

Як налаштовується камера - докладне керівництво і відео про це ми зробили (див. нижче) і розмістили на нашому YouTube-каналі Tiandy Ukraine (не забудьте підписатися!). Зараз же опишемо організаційну схему роботи з функцією «Виявлення маски на обличчі».

По-перше, область застосування:

  • з/д і морські вокзали, автобусні станції, термінали аеропортів, станції метро;
  • прикордонні контрольно-пропускні пункти;
  • прохідні підприємств;
  • ТРЦ, місця проведення культурно-масових заходів, тощо.

По-друге, такі камери можна розміщувати в будь-якому зручному місці - на конструкціях будівлі або навіть на тринозі (потім легше перемістити її в потрібне місце). Присутності оператора в місці розташування не потрібно, камера видає звукові, світлові та push попередження, вміє «заливати» фото порушника по ftp, сигналізує «в кадрі».

Практика показує, що більшість попереджених камерою людей намагається відразу надіти маску. До решти ви можете застосувати оперативно-адміністративні заходи.

Як використовувати камеру після COVID-19?

Нікуди її дівати не треба. Використовуйте інші її функції відеоаналітики:

Як це зробити на практиці - запитуйте у нас. Та й прочитати на нашому сайті про ці функції є що. Загалом, є куди застосувати «відеоаналітичні» сили!

Налаштування функції

Традиційно наш тест-драйв був проведений на “живій” циліндричній камері 2 Мп Tiandy TC-A32E4. Під’єднали іі до локальної мережі, після чого отримали до неї доступ (логін/пароль вказані на коробці). Йдемо в розділ конфігурації пристрою (У вікні браузера вгорі праворуч розміщено посилання Configuration).

Відразу ж в розділі VCA (меню праворуч) на вкладці Allocation of resources вибираємо опцію Capture facial images. Тиснемо Save.

Тут і нижче наші дії будемо супроводжувати знімками екрану. «Надлишкові» функції не описуємо. Відзначимо, що інтерфейс налаштування камери доступний і російською мовою, але ми ж з вами джедаї, вірно? Справжні інженери користуються тільки англійською!На наступному етапі - вкладка Facial Configuration. Обов'язково відзначаємо в чекбоксах Enabled, Show Alarm Rule (відображення тривоги на екрані), Display Target (підсвічування області, в якій людина визначається), Wearing mask або Not wearing mask (попередження про наявність чи відсутність маски на обличчі).

Важливий момент. Не забудьте намалювати область контролю (в якій камера «працює» з людиною) і розмір обличчя. Для цього кнопкою Start to Draw малюєте ділянку, а в поле Min Face Size вказується розмір обличчя. Нормальним останній показник вважається в 80-110 од. Хоча його ви можете задати і за допомогою Start to Draw. Нам здалося зручнішим проставити чисельне значення.Не забуваємо про Save!

Впевнені, що наступна вкладка Schedule не представляє для вас складнощів. На ній - встановіть період роботи TC-A32E4.Save!

Вкладка Linkage Mode. Тут задається спосіб попередження. Ми використовували White Light (мигання світлодіода білого кольору) і Sound (заздалегідь записали звукові файли).Зберегли налаштування та отримали результат! Нас він порадував, і ми вирішили поділитися цим цікавим експериментом на відео (картинка клікабельна):На нашому каналі в YouTube викладена маса тест-драйвів «заліза» і відеоаналітики Tiandy.

Завжди раді вашим переглядам! Приєднуйтесь до числа підписників!

Тіанді Україна, Виявлення маски на обличчі, Tiandy TC-A32E4, Tiandy відеоаналітика

Коментарі