0
0

Виявлення захисної каски: відеоаналітіка в Tiandy TC-A3563

Виявлення захисної каски: відеоаналітіка в Tiandy TC-A3563

Захисний шолом або каска - предмет екіпіровки, який потрібно носити на підприємствах самого різного виробничого профілю. Будмайданчики, місця завантаження і розвантаження на складських рампах, склади, магазини будматеріалів і тисячі інших об'єктів, де наявність каски на голові обов’язкова згідно з правилами техніки безпеки (ПТБ). Мережева поворотна (PTZ) камера 5 Мп Tiandy TC-A3563 - саме той інструмент, який контролює дотримання цієї норми ПТБ.

Опис і характеристики Tiandy TC-A3563

Мережева поворотна камера Ultra-серії TC-A3563 - здавалося б, звичне для ринку обладнання. Однак вона має одну вже дуже цікавою функцією, завдяки якій і потрапила в цю статтю. Йдеться про визначення наявності на голові людини захисної каски (шолома). Функція відеоаналітики, яка сьогодні присутня тільки у Tiandy.

В усьому іншому TC-A3563 - чудовий пристрій, здатний вирішувати величезну кількість задач. Не будемо соромитися і перерахуємо деякі характеристики. А потім перейдемо до опису того, як камера «працює» з касками.

Коротко: роздільна здатність 3072×1728@20к/с, ІЧ-підсвічування до 400 м, підтримка PoE, оптичний зум 44x, слот для карти MicroSD до 128ГБ, швидкість обертання 400°/с, кут нахилу -16 ~ 90°, 3-х потокова відеотрансляція, більш детально - тут.

У числі функцій вбудованої відеоаналітики:

У нас вже є описи і відео (підписуйтесь на наш канал в YouTube!), як працює відеоаналітіка в Tiandy. В наведеному вище переліку назви її функцій клікабельні.

Налаштування Tiandy TC-A3563 для контролю наявності каски на голові

Традиційно для вашої зручності ми при тестуванні записали відеоролик, з яким ви можете ознайомитися нижче. Поки ж будемо послідовні і опишемо процес налаштування з початку.

Для тестування ми використовуємо наш демо-стенд. Якщо у вас є бажання попрацювати з ним - ласкаво просимо, дані доступу наведені в статті Реєстрація, завантаження ПЗ та демо-стенд: запрошуємо!

Підключаємося до веб-інтерфейсу тестового відеореєстратора, далі нам потрібно потрапити в меню Configuration (як на ілюстрації нижче). Ми знаходимося в меню базових налаштувань камери.Мал. 1. Базова конфігурація Tiandy TC-A3563

Йдемо в меню VCA, потім Create Rule. Тут, у вкладках, що відкрились, і є «серце» налаштувань камери. На скріні внизу ми підкреслили ті опції, які необхідно зазначити для визначення TC-A3563 наявності захисної каски.

Коротко про деякі з них.

Safety Helmet Detection - визначення захисного шолома (каски). Зазначена «галочкою» ця опція дозволяє далі в випадаючому списку вибрати однойменну функцію (поле Event Type).

Detection Helmet Color - при виборі цієї опції і потім кольору каски камера буде реагувати попереджувальним сигналом про появу в підконтрольній зоні людини в касці відмінного від обраного кольору. Так Tiandy TC-A3563 ще й активно запобігає появі на підконтрольному об'єкті «чужих».

Show Alarm Rule - відображення в OSD-меню назви працюючого правила.

На цьому етапі необхідно окреслити межі контрольованої території. Робиться це після натискання кнопки Start To Draw. Завжди можна відкоригувати ці межі або ж просто намалювати нові.v

Після внесених змін в налаштування не забудьте зберегти їх!Мал. 2. Запуск в роботу функції відеоаналітики Tiandy TC-A3563 «Виявлення захисної каски»

При натисканні кнопки Next ми потрапимо на вкладку Schedule, де налаштовується розклад роботи функції. Ще одне натискання Next - і ми в меню Linkage Mode.Мал. 3. Налаштування реагування Tiandy TC-A3563 на відсутність каски

Тут ми налаштуємо деякі опції реагування камери на відсутність каски на людині.

Buzzer - зумер на відеореєстраторі, «піднімається», коли каски на людині немає (тривога).

OSD - відображення на екрані монітора кордонів зони червоним кольором при тривозі.

Можливе налаштування голосового попередження, ряду інших функцій. Все, що налаштовували ми і як працюють ці настройки можна бачити на відео нижче.


Друзі, телефонуйте, пишіть, задавайте питання!

Коментарі